Vi sparar data i cookies, genom att använda våra tjänster godkänner du det.

Riktig journalistik gör skillnad.

En av vinnarna. Henrik Norgren, Strömstadspolis och rikskänd från Expedition Robinson, fick 30 rätt på Skyltpromenaden. Bild: Jenny Johansson

Vinnare i Skyltpromenaden

Här kommer en lista över alla vinnare i skyltpromenaden som genomfördes i Strömstads centrum under söndagen.

Vid starten klockan 13 började det regna lätt för att efter någon timma senare övergå i ihållande regn resten av skyltpromenaden. Med dessa förutsättningar blev det en minskning av sålda startkort till 350 stycken, jämfört med fjolårets 439 startkort.

Uppskattningsvis var det knappt 300 deltagare på årets promenad, trots regnandet.

Tack vare alla deltagande affärer och företag som sponsrar prisbordet kan vinsten gå oavkortat direkt till Strömstads IF:s friidrottande ungdomar.

Prisutdelning blir det på onsdag 5 december kl 18.00 på Roddklubben.

Pristagare skiljefrågan, Rosa Barnbana.

1. Lucas Moberg Norra Bergsg 20

2. Agnes Persson Idrottsg 5 B

3. Erik Persson Idrottsg 5vB

4. Melwin Gabrielsson Stene Nyhem 1

5. Aron Wallqvist,Skogsv 4

Pristagare Rosa bana

32 rätt.

1. Erik Persson, Idrottsg 5 B

2. Aron Wallqvist, Skogsv 4

3. Nico Giorgini, Karlsg 92 G

4. Gustaf Lomgård

5. Esther Ohlson Prangeröd, Odelsbergsg 3

6. Ebba Collin, Smedjegränd 8

7. Tove Grahn,Husev 1

8. Meja Oxenholt,Fläderv 3

9. Emmie Lomgård

10. Emilia Nilsson,Norra Båleröd

11. Axel Lomgård

31 rätt.

12. Agnes Persson, Idrottsg 5 B

13. Melwin Gabrielsson Stene Nyhem 1

14. Elias Olausson Furuv 4

15. Elvia Gabrilsson, Stene Nyhem 1

16. Alba Giorgini, Karlsg 92 G

17. Alice Halvordsson, Hampstigen 19

18. Noah Quicklund, Karlsg 112 B

19. Saga Ekeroth, Karlsg 72E

20. Linns Elvelund, 2:a Musseronv 14

21. LO Norgren, Grandalsv 25

22. Melvin o Minea Malm, Fornminnesv 4

23. Adam Forsmark, Löparest. 7C

24. Liam Forsmark, Löparest 7 C

30 rätt.

25, Trym Karlsson, Nyg 6

Pristagare Skiljefrågan Blå bana

1. Kent Olsson, Karlsg 2

2. Dennis Axelsson, Vallengatan 7

3. Ulrika Simonsson, Löpareg 7

4. Isac Wallqvist, Skogsv 4

5. Karin Collin, Oceanv 37

Pristagare Blå bana

30 rätt

1. Henrik Norgren, Grandalsv 25

29 rätt

2. Anette Norgren, Grandalsv 25

3. Birgitta Mattson, N.Hamngatan 7 c

28 rätt

4. Paul Andersson, Österg 6

5. Renee Sjöblom, 0047 92605369

6. Orvar Nilsson, N. Båleröd

27 rätt

7. Kent Olsson, Karlsg 2

8. Martin Wallqvist, Skogsv 4

9. Gerd Lysell, Älgö Bukten 1

10. Stanley Lysell, Algö Bukten 1

11. Kicki Spetz, Skogsv 4

12. Birgitta Vågfelt, Mellbyv 21

13. Andreas Axelsson, Valleng 7

14. Lena Moberger, Karlsg 2

15. Iréne Andersson, Österg 6

16. Christer Persson, Luveröd 1

17. Ingela Persson, Ekelidsv 4

18. Anette Johansson, Nilsemyrs

26 rätt

19. Pernilla Dahlgren 15

20. Bernt Andersson, N. Kyrkog 15E

21. Mårten Oxenholt, Fläderv 3

22. Siw Halvordsson, N. Kyrkog 15D

23. Malin Nilsson. Karlsg 74C

24. Josefin Forsmark, Löparest 7

25. Malin Åberg, Karlsg 6

Pristagare Skiljefråga Gul bana

1. Gerd Lysell, Älgö Bukten 1

2. Maja Rudell, Tvärgränd 3

3. Marcos Olsson, N. Kyrkog 18B

4. Marcus Andersson, Opalv. 7

5. Stanley Lysell, Älgö Bukten 1

Pristagare Gul bana

31 rätt

1. Rolf Wunsch, Medvik 10A

30 rätt

2. Malin Johansson, Gymnasieg 2B

3. Anneli Johansson, Bergsliden 4

4. Stig Johansson 0526/13788

5. Stellan Håkansson, Buvall 4

6. Christer Persson, Luveröd 1

7. Bertil Olsson, Medvik 10

29 rätt

8. Willma Olofsson, Storgatan 19

9. Eva Johansson, Surbrunnsg 1B

10. Anders Thoen, Vatulandsg 11

11. Michael Johansson, Bergsliden 4

12. Kristina Aronsson, Dalsjöfors

13. Mona-Lisa Tholén, Vatulandsg 11

14. Inger Olsson, Bodalsliden 1

15. Birgitta Kvarnros, Buvall 1

16. Ingela Wunsch, Medvik 10A

17. Åke Olausson, Bodalsliden 1

18. Björn Olausson, Holtane Luskedalen 1

19. P-O Lindberg, Brunnsg 11B

28 rätt

20. Stanley Lysell, Älgö Bukten 1

21. Stefan Lundin, N. Hamng 9B

22, Yvonne Sporre, Solliden 2

23. Curth Sporre, Solliden 2

24. Emil Hansson, Storg 19

25. Lilia Eriksson Husev 2