Vi sparar data i cookies, genom att använda våra tjänster godkänner du det.

Riktig journalistik gör skillnad.

Till vänster: Elisabeth Martindahl med Emelie Martindahl och Ebbe Eliasson gick Skyltpromenaden på söndagen. Till höger: Elisa Silfverberg Utgaard stickar medan hon förser folk med kaffe, glögg och pepparkakor. Bild: Arvid Brandström

Här är alla pristagare i Skyltpromenaden

Uppskattningsvis var det närmare 300 deltagare på årets promenad, i ett närmast perfekt promenadväder. 415 sålda startkort, fördelade på 189 på gul bana, 170 på blå bana och 56 på rosa barnbanan.

Tack vare alla deltagande affärer/företag som sponsrar prisbordet kan vinsten gå oavkortat till Strömstads IF:s friidrottande ungdomar.

Prisutdelning blir det på onsdag 4 december, kl 18 på Roddklubben.

Alla pristagare:

Pristagare Skiljefrågan Rosa Barnbana, 320 rätta svar.

1. Erik Persson, Idrottsgatan 5B. 2. Agnes Persson, Idrottsg 5 B. 3. Elias Olausson, Skolv 10 Skee. 4. Nico Giorgini, Karlsgatan 92 G. 5. Alba Giorgini, Karlsgatan 92 G.

Pristagare Rosa bana, rätta svar: 33.

1. Wilhelm Gran Nilsemyrsv 11. 2. Jordan Almqvist Bengtsson Hiertag 1B. 3. Nico Giorgini Karlsg 92 G. 4. Erik Persson Idrottsg 5B. 5. Agnes Persson Idrottsg 5B. 6. Elias Olausson Skolv 10 Skee. 7. Lucas Moberg Surbrunnsg 6A. 8. Alice Halvordsson Hampstigen 19. 9. Vera Adolfsson Blåsippstigen 2. 10. Måns Janzon Skomakaregatan 33.

Pristagare Skiljefrågan Blå bana, rätta svar: 320.

1. Erling Bonnier Vatulandsg 20. 2. Ellionor Adolfsson Kutterv 3. 3. Stefan Jonsson S. Bergsg 12 A. 4. Adam Persson Idrottsg 5B. 5. Angelika Sachs Bratteklevsv 19.

Pristagare Blå bana

29 rätta svar: 1. Per-Ola Gran, Nilsemyrsv 11.

28 rätt: 2. Josefin Gunnarsson, Strömv 7. 3. Ulrika Karlsson Nilsemyrsv 11. 4. Annki Andersson Smedjegatan 5. 5. Maria Eskel Båtviksv 20

26 rätt: 6. Anette Johansson Nilsemyrsv 16. 7. Ulla Sörqvist Rönningebacken 16. 8. Julia Ströberg Fredrikshaldsvägen 35

25 rätt: 9. Jan Sörqvist Rönningebacken 16. 10. Ellen Bonnier Vatulandsg 20. 11. Stefan Jönsson 070-646598. 12. Reneé Sjöblom 0526-61462. 13. Anki Lövstrand 070-3237608. 14. Torkel Forsberg Varvsg 5. 15. Thrine Åslund 072-5277624. 16. Simon Johansson Ekelidsv 7. 17. Gunilla Knutsson Bokstigen 5. 18. Linus Olsson Ekelidsv 6. 19. Inger Böhn-Ohlsson Hampstigen 11.

24 rätt: 20.Adam Persson Idrottsg 5B. 21. Malin Nilsson Karlsg 74C. 22. Ulrika Reinholdsson Idrottsg 5F. 23. Christian Perman Skomakargatan 46

24. Rolf Mattila Korpegatan 18. 25. Hanna Persson Idrottsg 5B.

Pristagare Skiljefråga Gul bana, 320 rätta svar.

1. Ulla Sörqvist Rönningebacken 16. 2. Anna Hilmersson Rönningebacken 39. 3. Ligia Morales Skolgatan 3A. 4. Birgitta Larsson Präste-Säm. 5. Malin Mattson Kralsgatan 90.

Pristagare Gul bana

29 rätt: 1. Malin Johansson Gymnasiegatan 2B

28 rätt: 2. Anneli Johansson Bergsliden 4. 3. Emil Hansson Storgatan 19

4. Eva Johansson Surbrunnsg 1B. 5. Stig Johansson Surbrunnsgatan 12

27 rätt: 6. Birgitta Larsson Präste-Säm. 7. Caroline Hansson Storgatan 19. 8. Willma Olofsson Storgatan 19. 9. Carina Wedin N. Hamngatan 9E. 10. Michael Johansson Bergsiden 4

25 rätt: 11. Robert Wernersson Fredrikshaldsv 34. 12. Stefan Ek Båtviksv 20. 13. Tomas Nyman Timmermansv 2. 14. Bengt Johansson Bergsv 6 Tanumshede. 15. Carina Andersson Opalv 7. 16. Bert-Ola Mattson Östergatan 50B. 17. Monica Hassling Rönningebacken 12

18. Kjell Andersson Opalv 7. 19. Marita Andersson N.Kyrkog 15E. 20. Bengt Wedin N. Hamngatan 9E. 21. Göran Eliasson Grandalav 21. 22. Anders Karlsson A. Kyrkogatan 4

24 rätt: 23. Ulla Sörqvist Rönningebacken 16. 24. Ellinor Larsson Smedjeg 25. 25. Inge Andersson N. Hamngatan 9D.