Vi sparar data i cookies, genom att använda våra tjänster godkänner du det.

Riktig journalistik gör skillnad.Nyheter med närvärde

    En av vinnarna. Henrik Norgren, Strömstadspolis och rikskänd från Expedition Robinson, fick 30 rätt på Skyltpromenaden. Bild: Jenny Johansson

    Vinnare i Skyltpromenaden

    Här kommer en lista över alla vinnare i skyltpromenaden som genomfördes i Strömstads centrum under söndagen.

    Vid starten klockan 13 började det regna lätt för att efter någon timma senare övergå i ihållande regn resten av skyltpromenaden. Med dessa förutsättningar blev det en minskning av sålda startkort till 350 stycken, jämfört med fjolårets 439 startkort.

    Uppskattningsvis var det knappt 300 deltagare på årets promenad, trots regnandet.

    Tack vare alla deltagande affärer och företag som sponsrar prisbordet kan vinsten gå oavkortat direkt till Strömstads IF:s friidrottande ungdomar.

    Prisutdelning blir det på onsdag 5 december kl 18.00 på Roddklubben.

    Pristagare skiljefrågan, Rosa Barnbana.

    1. Lucas Moberg Norra Bergsg 20

    2. Agnes Persson Idrottsg 5 B

    3. Erik Persson Idrottsg 5vB

    4. Melwin Gabrielsson Stene Nyhem 1

    5. Aron Wallqvist,Skogsv 4

    Pristagare Rosa bana

    32 rätt.

    1. Erik Persson, Idrottsg 5 B

    2. Aron Wallqvist, Skogsv 4

    3. Nico Giorgini, Karlsg 92 G

    4. Gustaf Lomgård

    5. Esther Ohlson Prangeröd, Odelsbergsg 3

    6. Ebba Collin, Smedjegränd 8

    7. Tove Grahn,Husev 1

    8. Meja Oxenholt,Fläderv 3

    9. Emmie Lomgård

    10. Emilia Nilsson,Norra Båleröd

    11. Axel Lomgård

    31 rätt.

    12. Agnes Persson, Idrottsg 5 B

    13. Melwin Gabrielsson Stene Nyhem 1

    14. Elias Olausson Furuv 4

    15. Elvia Gabrilsson, Stene Nyhem 1

    16. Alba Giorgini, Karlsg 92 G

    17. Alice Halvordsson, Hampstigen 19

    18. Noah Quicklund, Karlsg 112 B

    19. Saga Ekeroth, Karlsg 72E

    20. Linns Elvelund, 2:a Musseronv 14

    21. LO Norgren, Grandalsv 25

    22. Melvin o Minea Malm, Fornminnesv 4

    23. Adam Forsmark, Löparest. 7C

    24. Liam Forsmark, Löparest 7 C

    30 rätt.

    25, Trym Karlsson, Nyg 6

    Pristagare Skiljefrågan Blå bana

    1. Kent Olsson, Karlsg 2

    2. Dennis Axelsson, Vallengatan 7

    3. Ulrika Simonsson, Löpareg 7

    4. Isac Wallqvist, Skogsv 4

    5. Karin Collin, Oceanv 37

    Pristagare Blå bana

    30 rätt

    1. Henrik Norgren, Grandalsv 25

    29 rätt

    2. Anette Norgren, Grandalsv 25

    3. Birgitta Mattson, N.Hamngatan 7 c

    28 rätt

    4. Paul Andersson, Österg 6

    5. Renee Sjöblom, 0047 92605369

    6. Orvar Nilsson, N. Båleröd

    27 rätt

    7. Kent Olsson, Karlsg 2

    8. Martin Wallqvist, Skogsv 4

    9. Gerd Lysell, Älgö Bukten 1

    10. Stanley Lysell, Algö Bukten 1

    11. Kicki Spetz, Skogsv 4

    12. Birgitta Vågfelt, Mellbyv 21

    13. Andreas Axelsson, Valleng 7

    14. Lena Moberger, Karlsg 2

    15. Iréne Andersson, Österg 6

    16. Christer Persson, Luveröd 1

    17. Ingela Persson, Ekelidsv 4

    18. Anette Johansson, Nilsemyrs

    26 rätt

    19. Pernilla Dahlgren 15

    20. Bernt Andersson, N. Kyrkog 15E

    21. Mårten Oxenholt, Fläderv 3

    22. Siw Halvordsson, N. Kyrkog 15D

    23. Malin Nilsson. Karlsg 74C

    24. Josefin Forsmark, Löparest 7

    25. Malin Åberg, Karlsg 6

    Pristagare Skiljefråga Gul bana

    1. Gerd Lysell, Älgö Bukten 1

    2. Maja Rudell, Tvärgränd 3

    3. Marcos Olsson, N. Kyrkog 18B

    4. Marcus Andersson, Opalv. 7

    5. Stanley Lysell, Älgö Bukten 1

    Pristagare Gul bana

    31 rätt

    1. Rolf Wunsch, Medvik 10A

    30 rätt

    2. Malin Johansson, Gymnasieg 2B

    3. Anneli Johansson, Bergsliden 4

    4. Stig Johansson 0526/13788

    5. Stellan Håkansson, Buvall 4

    6. Christer Persson, Luveröd 1

    7. Bertil Olsson, Medvik 10

    29 rätt

    8. Willma Olofsson, Storgatan 19

    9. Eva Johansson, Surbrunnsg 1B

    10. Anders Thoen, Vatulandsg 11

    11. Michael Johansson, Bergsliden 4

    12. Kristina Aronsson, Dalsjöfors

    13. Mona-Lisa Tholén, Vatulandsg 11

    14. Inger Olsson, Bodalsliden 1

    15. Birgitta Kvarnros, Buvall 1

    16. Ingela Wunsch, Medvik 10A

    17. Åke Olausson, Bodalsliden 1

    18. Björn Olausson, Holtane Luskedalen 1

    19. P-O Lindberg, Brunnsg 11B

    28 rätt

    20. Stanley Lysell, Älgö Bukten 1

    21. Stefan Lundin, N. Hamng 9B

    22, Yvonne Sporre, Solliden 2

    23. Curth Sporre, Solliden 2

    24. Emil Hansson, Storg 19

    25. Lilia Eriksson Husev 2